Postet nga: ministria e kulturës rinisë dhe sportit

Reagon këshilltarja e Dumoshit, thotë se ministrja nuk mori pjesë në darkën e 452 eurove

Shefja e kabinetit të ministrës së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Gentiana Azemi, ka reaguar pas shkrimit të KALLXO.com në lidhje me shpenzimet për një drekë zyrtare ...

"Potpuri" zëvendësministrash në Ministrinë e Vlora Dumoshit

Qeverinë që i printe Ramush Haradinaj e kishin kritikuar shpesh për numër të madh të zëvendëskryeministrave, ministrave e zëvendësministrave.

Ministrja në detyrë e Kulturës, Vlora Dumoshi, flet për qeverisjen 100 ditëshe

Ministrja në detyrë e Kulturës, Vlora Dumoshi në mbledhjen e sotme të qeverisë për 100 ditëshin e qeverisjes tha se ndonëse me staf të reduktuar për ...

Organizatat rinore kërkojnë ndihmë financiare nga Ministria e Kulturës

45 Organizata Rinore nga e gjithë Kosova kanë nënshkruar një peticion drejtuar Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sporteve (MKRS), duke  kërkuar ndihmë financiare nga kjo ministri.

Zhduken dosjet, paratë e shtetit nuk dihet se ku përfunduan

Emisioni Drejtësia në Kosovë ka zbuluar se raportet të cilat do arsytetonin shpenzimin e 40 mijë eurove për projekte të ekstremizmit të dhunshëm janë zhdukur nga Ministria e ...

VIDEO: Si u fut në listën e përfituesve të projekteve Ministrisë, OJQ-ja e cila nuk mori pikë të mjaftueshme

 

Dosja e parave të Ministrisë së Kulturës për parandalimin e terrorizmit

Në emisionin e sotëm në “Drejtësia në Kosovë” do të trajtohet ndarja e parave publike për Organizatata Jo-Qeveritare në Kosovë nga ana e Ministrisë së Kulturës, ...

Paratë e destinuar për parandalimin e terrorizmit nuk arsyetohen në letër

14 nga 18 projektet të cilat Ministria e Kulturës i kishte ndarë në vitin 2018-të për OJQ-të në temën e parandalimit të ekstremizmit të dhunshëm kanë mbetur të ...