Postet nga: ministria e jashtme

A ka a s’ka kontrata tjera të ngjashme si ajo e Gani Jakupit?

Kosova ndër vite ka shpenzuar shuma të konsiderueshme të parave për të lobuar për njohje të reja në shtete që se njohin Pavarësinë e 17 shkurtit 2008, apo ...

Protestë nga sindikalistët e Shërbimit të Jashtëm, thonë se në Ministrinë e Jashtme nuk ka ambient pune

Shoqata Sindikale e Anëtarëve për Shërbim të Jashtëm ka protestuar sot para Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës. Ata thonë se protesta ë...

Ministrja Gërvalla në Arabi Saudite inkurajon organizimin e forumeve të përbashkëta ekonomike

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës e Kosovës, Donika Gërvalla, gjatë ditës së sotme po zhvillon vizitë zyrtare në Arabinë Saudite, ku është ...

Tahiri: Hapja e Ambasadës në Jerusalem - një nga ngjarjet më të rëndësishme në vitet e fundit

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Diasporë, Besnik Tahiri, ka thënë sot se hapja e Ambasadës së Kosovës në Jerusalem është një prej ngjarjeve ...

Haradinaj - Stublla: Emiratet e Bashkuara Arabe, partner i ardhshëm ekonomik i Kosovës

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Meliza Haradinaj – Stublla, ka zhvilluar një bisedë telefonike, me ministren e Shtetit për Bashkë...

Nënshkruhet marrëveshja për emërimin e atasheve kulturorë në ambasadat e Kosovës

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, dhe Ministrja e Kulturës, Rinisë e Sporteve, Vlora Dumoshi, nënshkruan sot Marrëveshjen e Shkallës së ...

Ministria e Punëve të Jashtme pritet t’i shpenzojë edhe 300 mijë euro në vetura në vitin që vjen

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, në kuadër të projekteve kapitale edhe për vitin ardhshëm, nuk pritet të ketë investime të reja mirëpo ...

Zëvendësohen 22 Diplomatë të Kosovës

Qeveria e Kosovës planifikon që brenda pak ditësh të zëvendësojë 22 diplomatë, prej tyre 12 ambasadorë të cilat aktualisht janë të akredituar në shtete të ndryshme, ku Kosova ...