Postet nga: Ministria e Integrimit

MIE: Kërkuam nga institucionet t’u jepet prioritet punësimit të bursistëve 

Ministria e Integrimit Evropian ka reaguar menjëherë pas publikimit të lajmit të reagimit të shoqërisë civile për punësimin e bursistëve.

Hoxha: Jemi duke diskutuar me ministrat nëse do t’i marrim pagat me rritje

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha ka thënë se është duke diskutuar me ministrat e tjerë për të vendosur nëse do t’i marrin pagat me rritje.

Ministria e Dhurata Hoxhës Reagon Ndaj Letrës së Albin Kurtit për Ramush Haradinajn

Ministria e Integrimeve Europiane (MIE) reagoi sot ndaj letrës që kryetari i Lëvizjes vetëvendosje, Albin Kurti, i drejtoi kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, në të cilë...

Dhurata Hoxha: Gratë po na e Zbardhin Fytyrën Gjithkund

Në konferencën e organizuar nga Ministria e Integrimit në bashkëpunime me organizatën gjermane GIZ rreth dimensionit gjinor të integrimit europian të vendit, ministrja Dhurata Hoxha tha se ...

77 Ditë pa Ministër të Integrimeve

Kanë kaluar 77 ditë prejse Qeveria Mustafa e ka një ministri pa zot shtëpie.

PDK Ende s’ka Gjetur Zëvendësimin e Bekim Çollakut

Ministria e Integrimit Evropian ka mbetur pa udhëheqës që nga 9 shtatori, pasi që ish-ministri Bekim Çollaku kishte ndërruar zyrë, për të kaluar si shef i kabinetit ...

Portal për Qeveri më të Hapur

Qasja në shënimet e qeverisë, fuqizimi i shoqërisë civile, bizneseve dhe mediave për rezultate të mira në shërbimet publike do të jetë qëllimi kryesor i ...

Kosova t’u Kushtojë Rëndësi Ndryshimeve Klimatike

Konsorciumi Kosovar i Organizatave të Shoqërisë Civile për Zhvillim (KOSID) dhe Instituti për Politika Zhvillimore (INDEP) në kuadër të Ditës së Tokës organizuan tryezë...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!