Postet nga: Ministria e Diasporës

Ministria e Diasporës jep njoftimin për lindjen e djalit të ministrit Gashi

Ministria e Diasporës dhe Investimeve Strategjike në faqen zyrtare të saj nuk ka dhënë ndonjë njoftim lidhur me qëllimet pse është themeluar kjo ministri.

Zv/kryeministri Gashi takon kryetarin e Linz-it, Klaus Luger

Në kuadër të vizitës së tij në Kosovë, kryetari i Komunës së Linz-it të Austrisë, ka realizuar edhe një takim me zv. kryeministrin / ministrin e Diasporës ...

Hykmete Bajrami: Bashkëatdhetarët po bien pre e krimit të organizuar

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami përmes një postimi në facebook ka reaguar për problemet e më...

Ministria e Diasporës pezullon zyrtarin pas arrestimit për dhënie ryshfeti

Ministria e Diasporës ka marrë vendim që të pezullojë nga puna zyrtarin Petrit Mustafa deri në vendimin përfundimtar të organeve kompetente.

Kanali i veçantë televiziv për Diasporën futet në ligjin e ri

Diaspora shqiptare do të ketë një kanal televiziv të dedikuar në veçanti për ta.

Fillojnë Përgatitjet për Themelimin e Bankës së Diasporës

Zëvendës Kryeministri dhe Ministri i Diasporës dhe Investimeve Strategjike, Dardan Gashi, së bashku me Ministrin e Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, kanë vazhduar vizitat e ...

Nuk Paraqitet në Punë për 3 Muaj, Dedushaj Suspendohet nga Puna

Naim Dedushaj, drejtori i Departamentit të Hulumtimeve dhe i Përkrahjes së Investimeve të Diasporës në Ministrinë e Diasporës është suspenduar nga puna për dy muaj.

Të Rinjtë nga Kosova, Shqipëria e Diaspora Bashkë në Gërmi

Ministria e Diasporës dhe Organizata Joqeveritare “Toka” kanë bërë bashkë në Gërmi në kampin veror 40 të rinj nga Kosova, Shqipëria e Diaspora.