Postet nga: Ministria e Bujqësisë

Ministrja Zhiviq takohet me drejtoreshën e USAID-it Lisa Magno

Ministrja e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Dijana Zhiviq, ka pritur sot në një takim drejtoreshën e Misionit të USAID-it në Kosovë, Lisa Magno, me të cilën ...

Dijana Ziviq ministre e re e Bujqësisë

Kryeministri Ramush Haradinaj ka njoftuar se ka zëvendësuar Nenad Rikallon me Dijana Ziviq.

Rrëfimi i fermerit të dhive që është në hall me grantet e Qeverisë së Kosovës

Fermeri Liridon Ahmetaj nga Korisha e Prizrenit ka një hall me Ministrinë e Bujqësisë të cilin po pret ta zgjidhë me gjyq.

Në Kosovë ia kërkojnë dorëheqjen, Rikalo fotografohet me Merkelin në Berlin

Partia Social Demokrate i ka vënë kusht kryeministrit Ramush Haradinaj shkarkimin e ministrit të Bujqësisë, Nenad Rikalo, në këmbim të votës për buxhetin e vitit 2019, ...

Certifikohen 25 kompani për bujqësinë organike

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural ka njoftuar se gjatë një ceremonie, certifikuar edhe 25 kompani, të cilat operojnë në gjithë vendin, për grumbullimin e bimëve mjekë...

Shifra shqetësuese të mbjelljes së grurit në Kosovë

Mungesa e reshjeve të shiut muajve të fundit në Kosovë, ka bërë që në tërë territorin e vendit deri më tani  të mbillen vetëm 10 për qind ...

Ministria e Bujqësisë ndau 7.7 milionë euro për fermerët

Ministria e Bujqësisë ka bërë ekzekutimin e subvencioneve me vlerë prej 7.7 milionë euro për 6 mijë e 164 fermerë.

Pyllëzohen 300 hektarë tokë pyjore, procesi nis në Gjilan

Agjencia Pyjore e Kosovës, në kuadër të Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural në vjeshtën e këtij viti ka filluar realizimin e projektit të ...