Postet nga: Ministria e Arsimit

Qeveria ndanë 78 mijë euro për tekste shkollore për komunitetin boshnjak dhe turk

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për ndarjen e 78 mijë eurove për mbështetje të teksteve shkollore për lëndët nacionale të komunitetit boshnjak dhe ...

Prishtinë, kthehet në shkollë nxënësja me autizëm që ishte larguar javën e kaluar

Nxënësja me autizëm, e cila ishte larguar javën e kaluar nga shkolla “Elena Gjika” në Prishtinë është kthyer në mësim.

Ministrja Nagavci ka reaguar pas largimit të 8 vjeçares nga shkolla

Ministrja  e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit ka reaguar për largimin e nxënëses 8 vjeçare në njërën nga shkollat në Prishtinë.

Kosova përfiton rreth 3 milionë euro investim në arsimin dhe aftësimin profesional

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci dhe ambasadori i Gjermanisë, Jörn Rohde, kanë marrë pjesë në ceremoninë e parë të ndarjes së granteve kombë...

SBAShK-u takohet me Nagavcin, flasin për mbi 130 mësimdhënës që nuk po marrin paga

Përfaqësuesit e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK), gjatë një takimi të zhvilluar sot me ministren e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe ...

Ministria e Arsimit: Nesër fillon periudha e dytë e vitit shkollor 2021/2022

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI) ka njoftuar se nesër, më 10 janar, fillon periudha e dytë e vitit shkollor në të gjitha nivelet e arsimit parauniversitar.

Ministria e Arsimit: Pushimi dimëror në shkollat e Kosovës fillon më 31 dhjetor

Pushimi dimëror për nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme të Kosovës do të nisë në fund të dhjetorit.

Ministria e Arsimit jep detaje për vendimin e Qeverisë për shkollat

Përmes një komunikate për media, Ministria e Arsimit, ka njoftuar për zhvillimin e procesit mësimor, në të gjitha nivelet e arsimit në Kosovë, pas masave të ...