Postet nga: Ministri i Drejtësisë

Ministri i Drejtësisë refuzon raportimin para deputetëve, sërish akuza ndaj Vetëvendosjes

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri ka vazhduar të polemizojë me partinë Lëvizja Vetëvendosje, përkatësisht deputetët e kësaj partie.

Ministri i Drejtësisë me kritika për dënimet alternative për rastet e korrupsionit

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka hapur sot punimet në seminarin e nivelit të lartë mbi dënimet dhe masat alternative.

Ligjet e reja, ministri Tahiri pret efekte të shpejta në luftën kundër korrupsionit

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka vlerësuar punën e bërë në hartimin e legjislacionit kundër korrupsionit.

Ministri i Drejtësisë flet për dorëheqjen e prokurorit special Elez Blakajt

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri e ka komentuar dorëheqjen e prokurorit që merrej me rastin e ‘Listave të Veteranëve të UÇK-së’, Elez Blakaj.

Abelard Tahirit i ndikon në 'kuletë' ndryshimi nga këshilltar në ministër

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, në deklarimin e tij të pasurisë në Agjencinë Kundër Korrupsionit ka deklaruar se posedon pasuri të paluajtshme vlera e së cilës është 1 ...

Kurti: Në Kosovë ka shumë krim, por asnjë ministër i Drejtësisë nuk u shkarkua

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka shtruar një pyetje nga foltorja e Kuvendit.

Tahiri: Rritja e numrit të gjyqtarëve para procesit të Vetingut

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri në debatin e iniciuar nga deputetja Shqipe Pantina për krimin e organizuar dhe korrupsionin tha në Kuvendin e Kosovës se vetingu është ...

Tahiri e O’Connell Në Mjekësi Ligjore për Rekrutimin e Drejtorit të Ri

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri tha se zgjedhja e drejtorit të ri të Institutit të Mjekësisë Ligjore do të jetë fer dhe kandidati që do të marrë kë...