Postet nga: mina me telekomandë

Policia në Vlorë sekuestron dy mina me telekomandë, të programuara për shpërthim në distancë

Dy persona, xhaxhai e nipi, janë vënë në prangat e Policisë së Shtetit në Shqipëri nën dyshimin se kanë fshehur dy mina në një automjet me të ...

Vlorë, shkatërrohet grupi që shiste mina me telekomandë (VIDEO)

Policia në Vlorë në bashkëpunim me Prokurorinë në operacionin e koduar si 'Knockout' ka arrestuar dy persona që tentuan të shisnin mina me telekomandë për 10 mijë euro.

Kapet me 8 kallëpe tritol

Policia shqiptare ka goditur një rast tjetër të prodhimit dhe mbajtjes së lëndëve eksplozive.

VIDEO: Goditet një rast i trafikimit të minave me telekomandë

Në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e personave që tentojnë të trafikojnë armë zjarri e lëndë plasëse, bazuar dhe në informacionet e marra në ...

VIDEO: Policia sekuestron mina me telekomandë në Lezhë

Një tiranas, E.V., 29-vjeç, është arrestuar, pasi në aksin rrugor Milot - Lezhë, në kryqëzimin e Shënkollit, në mjetin e tij tip ‘Opel’ në një gomë rezervë ...

Sekuestrohen 6 mina me telekomandë në Lezhë

Në vijim të punës për parandalimin e ngjarjeve kriminale dhe goditjen e veprimtarive të kundërligjshme Policia e Lezhës në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqë...