Postet nga: mimoza kusari- lila

LVV nuk ndryshon qëndrim, nuk mbështesin tërheqjen e mjeteve nga TRUSTI

Brenda pak ditëve, deputetët e Kuvendit do të Kosovës do të mblidhen 3 here për të mbajtur 3 seancat e caktuara sot nga Kryesia e Kuvendit.

Pasuria e Kusari Lilajt, bashkëshorti i saj ka tërhequr 10% nga TRUST-i

Kryetarja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje dhe kryetarja e subjektit Alternativa, Mimoza Kusari Lila, ka deklaruar pasurinë e saj në Agjencinë Kudër Korrupsion.

Kusari-Lila në Paradën e Krenarisë: Po festojmë një të drejtë që nuk duhet të kontestohet në shoqëri

Në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë ka filluar mbajtja e Paradës së Krenarisë.

Kusari Lila pas reagimit të FMN-së: Opozita rreshtohen pas ideve populliste dhe destruktive për ekonominë e vendit

Shefja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari Lila tha se Fondi Monetar Ndërkombëtar, ka kundërshtuar idenë për dhënien e Trustit dhe ...

Kuvendi mblidhet të enjten për dy seanca

Shefja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila tha se seanca e re e Kuvendit të Kosovës do të mbahet më 19 maj në ora 10:00 (e enjte).

Kuvendi të enjten mban seancën e radhës, në rend dite votimi i gjyqarëve të Kushtetueses

Deputetët e Kuvendit të Kosovë pritet të mblidhen të enjten më 5 maj për të trajtuar disa tema të cilat i bëri të ditura kryetarja e Grupit Parlamentar ...

LVV e quan përpjekje të kundërligjshme formimin e komisionit hetimor për energjinë

Kryetarja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari Lila e ka quajtur të përpjekje të kundërligjshme formimin e Komisionit Hetimor Parlamentar lidhur me menaxhimin e ...

Përplasje pozitë-opozitë në Komisionin për Ekonomi

Në Komisionin parlamentar në të cilin ka raportuar, Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari ka pasur përplasje në mes deputetëve opozitarë dhe atyre të ...