Postet nga: mimoza kusari- lila

Gjini: Puna Ime e Parë - Pastrimi i Gjakovës

Ardian Gjini, kandidat i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për Komunën e Gjakovës tha se veprimi i parë si Kryetar, nëse e ...

Mimoza Kusari Bën Koalicion me VV-në, LDK-në dhe AKR-në

“Bashkë për Gjakovën” quhet koalicioni i sapozyrtarizuar në Gjakovë në mes të Alternativës, Lëvizjes Vetëvendosje, LDK-së dhe AKR-se, për rundin e dytë të zgjedhjeve ...

Mimoza Kusari: AAK Po Shantazhon Qytetarët e Gjakovës

Në ditën e parë të fushatës elektorale për balotazhin në Gjakovë, kandidatja për kryetare të Komunës, Mimoza Kusari-Lila, në një konferencë për media tha ...

Mimoza Kusari: Pati Gjuajtje me Armë nga Selia e AAK-së

Kandidatja për kryetare të Komunës së Gjakovës nga Alternativa, Mimoza Kusari-Lila në emision “Click” të RTV21 tha se fushata zgjedhore në Gjakovë ka shkuar mirë dhe se ...

Mimoza Kusari- Lila, Pronat në Emër të Burrit

Debat Pernime ju sjell pamje të pronave dhe reportazh të familjeve të kandidatëve për Kryetar të Komunave të Kosovës.

Dënimet për Mimoza Kusarin Arrijnë në 11 Mijë e 300 Euro

Vendimi i fundit i PZAP-së është marrë pas ankesës së BIRN dhe Internews Kosova ku pretendohej se Kusari-Lila shkelur kodin e mirësjelljes kur ka përdorur Qendrën ...

Kusari-Lila Refuzon të Flasë për Behgjet Pacollin

Mimoza Kusari-Lila, dikur figurë e rëndësishme e Aleancës Kosova e Re nuk pranon të flasë për kryetarin e kësaj partie, Behgjet Pacolli.

A i ka Shfrytëzuar Mimoza Kusari Benefitet e Kryetares Edhe pas Dorëheqjes?

Menjëherë pas zgjedhjes si deputete në Kuvendin e Kosovës më 11 qershor, Mimoza Kusari-Lila u dorëhoq nga pozita e Kryetares së Komunës së Gjakovës.