Postet nga: mimoza kusari- lila

Arsyeja pse PDK e lëshoi mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit, sipas Kusari - Lilës

Shefja e Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Mimoza Kusari-Lila, i është përgjigjur deputetit të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahirit, pasi ky i fundit e ka akuzuar pë...

Kusari-Lila i përgjigjet PDK-së: Vendimi i Kuvendit për rrymën është në përputhje me ligjin

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) e ka dërguar sot në Gjykatës Kushtetuese çështjen e pagesës prej 11 milionë euro për mbulimin e shpenzimeve të energjisë elektrike, ...

Kusari-Lila: Situata me energjinë në veri është anashkaluar nga 4 qeveritë

Kryetarja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka kërkuar nga deputetët e Kuvendit të Kosovës ta miratojnë rekomandimin që Operatori i Sistemit, Transmisionit ...

Kusari-Lila i kundërpërgjigjet opozitës për vizitën e Kurtit në Bruksel

Ushtruesja e detyrë së shefes së grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se takimet e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti nuk kanë pasur ...

Komisioni për Ekonomi voton që KOSTT të mbulojë për 6 muajt e ardhshëm shpenzimet e energjisë elektrike në veri

Me 6 vota për dhe 3 kundër, Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti ka votuar që në 6 muajt e ardhshëm, Operatori i Sistemit, Transmisionit dhe ...

Abelard Tahiri: Sa i përket sigurimit të vaksinave, Kosova në rangun e Libisë, Sirisë, Zambisë

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, ka kritikuar ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia, për, sipas tij, papërgjegjësinë e treguar në menaxhimin e ...

Kusari-Lila nuk përkrahë pjesëmarrjen e Vetëvendosjes në zgjedhje në Shqipëri

Ushtruesja e detyrës së shefes së Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka deklaruar se nuk është në një linjë me vendimin LVV-së, për pjesë...

Mimoza Kusari-Lila për akuzat e Arben Gashit: Nuk kemi gjuhë të shantazhit

Ushtruesja e detyrës së shefit të grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari- Lila, duke iu përgjigjur deklarimeve të Arben Gashit të LDK-së tha se nuk ...