Postet nga: milo gjukanoviq

Kurti bisedoi me presidentin malazez, nuk diskutuan fare për demarkacionin

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, të martën njoftoi se ka pasur një bisedë telefonike me presidentin e Malit të Zi, Milo Gjukanoviq.

Kurti bisedon me Gjukanoviqin, flasin për rihapjen pas pandemisë

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Malit të Zi, Milo Gjukanoviq.

Presidenti i Malit të Zi: Janë vënë në lëvizje mekanizmat për një ‘Serbi të Madhe’

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq e ka akuzuar Serbinë dhe Rusinë për përdorimin e Kishës Ortodokse Serbe për të minuar qeverinë pro-perëndimore të ...

Thaçi dhe Gjukanoviq diskutojnë në Forumin e Sigurisë

Në Budva të Malit të Zi po mbahet Forumi i Sigurisë “То be Secure”, i cili këtë vit ka mbledhur shumë personalitete nga fusha e politikës dhe sigurisë.

Gjukanoviq kritikon ndërhyrjen e liderëve shqiptarë në zgjedhjet e Tuzit

Presidenti malazez, Milo Gjukanoviq ka kritikuar zyrtarët kosovarë dhe shqiptarë për mbështetjen ndaj koalicionit shqiptar që fitoi zgjedhjet lokale të mbajtura në komunën e sapoformuar të ...

Haradinaj e Gjukanoviq flasin për dialogun Kosovë - Serbi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, u takua sot me presidentin e Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, me të cilin bisedoi për bashkëpunimin mes dy vendeve si dhe ...

Mali i Zi proteston për dorëheqjen e liderëve ‘të korruptuar’

Aktivistë të të drejtave të njeriut të mbështetur nga partitë opozitare do të organizojnë një protestë duke kërkuar dorëheqjen e liderëve kryesorë të vendit dhe fokusimin ...

Gjukanoviq: Bisedimet për territore, me efekt domino për rajonin