Postet nga: Milaim Zeka

Milaim Zeka nuk paraqitet në seancën ku po akuzohet për inçizim të paautorizuar

Ish deputeti i Kuvendit të Kosovës, gazetari Milaim Zeka nuk është paraqitur në seancën e parë gjyqësore ku po akuzohet për inçizim të pa autorizuar.

Prokuroria e akuzon Milaim Zekën për cenim të privatësisë

Prokuroria e Prishtinës ka ngritur aktakuzë ndaj ish-deputetit Milaim Zeka. Ai po akuzohet se ka kryer veprën penale të fotografimit dhe incizim të paautorizuar.

Milaim Zeka publikon një mesazh të Visar Duriqit: Nga sot me ke borxh, me kanun

Ish-deputeti i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Milaim Zeka ka publikuar një mesazh kërcënues që ka marrë nga gazetari Visar Duriqi.

Dështon seanca ndaj ish-deputetit në rastin për mashtrim me viza

Ka dështuar të mbahet seanca ndaj ish-deputetit të Kuvendit të Kosovës nga NISMA Social Demokrate, M.Z., dhe dy të akuzuarve tjerë I.K. dhe E.K. ne ...

Shuhet partia e Milaim Zekës

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve(KQZ) ka marrë sot vendim për të ç'regjistruar 4 parti politike, të cilat nuk e kanë dorëzuar formularin për vazhdimin e regjistrimit të partisë ...

Albulena Haxhiu padit Milaim Zekën për deklaratat për Gjykatën Speciale (DOKUMENT)

Ministrja në detyrë, Albulena Haxhiu ka paditur ish- deputetin e Kuvendit të Kosovës, Milaim Zekën për disa deklarata që ky i fundit duke pretenduar se Kryeministri në ...

Albulena Haxhiu e padit Milaim Zekën

Ministrja në detyrë e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se të hënën do të dorëzojë padi ndaj ish deputetit të Nismës Social Demokrate, Milaim ...

Ish-deputeti sot në gjyq për mashtrim me viza gjermane

Sot mbahet seanca ndaj ish deputetit Milaim Zekes, Ilir Krasniqit dhe Edmond Kerliut.