Postet nga: Mikel Arteta

Arteta flet për herë të parë përballjen e tij me coronavirusin

Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta, bëri të ditur se u diagnostikua me coronavirus me 12 mars.

Trajneri i Arsenalit diagnostikohet me coronavirus

Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta është diagonostifikuar me coronavirus, ka njoftuar skuadra angleze.

Arteta tregon se nuk e dëshiron largimin e Aubameyangit nga Arsenali

Arsenal duket se nuk do ta lejojë largimin e sulmuesit gabonez Pierre – Emerick Aubameyang.

"Arteta do të bëhet njëri prej trajnerëve më të mirë në botë”

Mikel Arteta, nuk e ka nisur mirë drejtimin e Arsenalit, pasi nga dy ndeshje e ka një barazim dhe një humbje.

Mikel Arteta debuton me barazim te Arsenali (VIDEO)

Bournemouth dhe Arsenal, kanë barazuar me rezultat 1-1, ndeshje e vlefshme për xhiron e 19-të në Premierligë.

Arteta flet për Granit Xhakën: E doja në Manchester City!

Trajneri i ri i Arsenal, Mikel Arteta, ka folur për Granit Xhaken, duke thënë se ai mund të ketë sukses në Arsenal, pavarësisht ‘fjalosjes’ me tifozët.

Arteta kthehet në Arsenal, tash si trajner

Ish-mesfushori i Arsenalit, Mikel Arteta, ka marrë pozitën e menaxherit të klubit pas disa viteve si ndihmës menaxher i Manchester City-t.

Arteta do të jetë trajneri i ri i Arsenalit

Ish-mesfushori i Arsenalit, Mikel Arteta, pritet të jetë trajneri i ri i skuadrës londineze.