Postet nga: mike pompeo

ShBA i jep Rusisë 60 ditë afat për të zbatuar Traktatin për Armët Bërthamore

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ka thënë se Shtetet e Bashkuara do të pezullojnë obligimet e tyre, të përcaktuara në një Traktat për Armët Bë...

Departamenti Amerikan i Shtetit flet për takimin Pompeo- Thaçi

Zëdhënësja e Departamentit Amerikan të Shtetit, Heather Nauert, tha se në takimin e së hënës mes Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo dhe Presidentit të ...

Pompeo paralajmëron ‘presion të pamëshirshëm’ ndaj Iranit

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, paralajmëroi se Shtetet e Bashkuara do të ushtrojnë presion "të pamëshirshëm" ndaj Iranit nëse ai nuk e ndryshon "kursin e ...

Pompeo: ShBA do të fitojë luftën tregtare me Kinën

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha sot se vendi i tij do të “fitojë” luftën tregtare kundër Kinës, duke vlerësuar Pekinin përgjegjës pë...

Sekretari Amerikan i Shtetit viziton Korenë e Veriut

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, do të udhëtojë këtë të enjte drejt Phenjanit, për të biseduar me udhëheqësin e Koresë së Veriut, Kim Jong ...

ShBA gati për sanksionet më të ashpra ndaj Iranit

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të vendosin sanksionet më të ashpra ndonjëherë ndaj Iranit.

Pompeo konfirmohet në postin e Sekretarit të Shtetit

Senati i Shteteve të Bashkuara ka konfirmuar ish-drejtorin e CIA-s, Mike Pompeo në postin e Sekretarit të Shtetit, duke i dhënë fund kështu betejës për konfirmimin ...

Pompeo për Qasje më të Ashpër ndaj Moskës

Drejtori i CIA-s, Mike Pompeo, i nominuar nga presidenti amerikan, Donald Trump, për sekretar shteti, tha se favorizon qasje më të ashpër ndaj Moskës.