Postet nga: migrantët

Turqia dëbon afër 50 mijë migrantë nga Stambolli

Turqia tha se kishte dëbuar afër 50.000 migrantë nga Stambolli, përfshirë më shumë se 6,000 sirianë, që nga fillimi i një fushate kundër migracionit të paligjshëm.

Lamtumirë Ballkan: Një regjion me rënie enorme demografike

Ish vendet e komuniste në Evropën Juglindore përballen me shpopullim katastrofik, me pasoja të mëdha sociale dhe politike.

Më shumë se 240 migrantë arrijnë në Greqi

Që prej ditës së premte, në Greqi kanë arritur mbi 240 migrantë nga Turqia. Kështu njoftuan autoritetet greke dhe të Bashkimit Evropian, teksa zyrtarët në Athinë kanë frikë ...

OKB i bën thirrje Bosnjës të mos vendos migrantët në vende të pasigurta

Kombet e Bashkuara i bënë thirrje të martën Bosnje e Hercegovinës që të ndalojë vendosjen e detyrueshme të migrantëve në një kamp të pasigurt pranë kufirit ...

Papa kritikon botën për qasjen ndaj migrantëve dhe refugjatëve

Papa Françesku ka kritikuar, atë që e quajti, “kulturë të rehatisë”, e cila sipas Atit të Shenjtë çon në indiferencë përballë problemit të migracionit dhe krizës me ...

Anija shqiptare shpëton 140 emigrantë afganë e sirianë

Forcat detare të Shqipërisë me mision në detin Egje kanë ndaluar në tre ditët e fundit 4 gomone të ndryshme me rreth 140 emigrantë afganë e sirianë në bord.

HRW: Kroacia të ndalë dhunën ndaj migrantëve në kufirin me Bosnjën

Kroacia duhet të ndalë menjëherë kthimin e migrantëve dhe azilkërkuesve në Bosnje dhe Hercegovinë, thuhet në një letër të hapur, të cilën organizata Human Rights ...

Katër vetë dënohen me burgim të përjetshëm për vdekjen e 71 migrantëve

Një trafikues afgan me qenie njerëzore dhe tre shoqërues të tij bullgarë u dënuan me burgim të përjetshëm, për shkak të vdekjes së 71 migrantë...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!