Postet nga: migrantët

Raportimi i qytetarëve, Policia identifikon shtatë migrantë që hynë ilegalisht në Kosovë

Policia e Kosovës në Prizren, ka identifikuar shtatë migrantë, shtetas të huaj të cilët hynë në Kosovë në mënyrë ilegale. Për këtë rast, një person ...

Përplaset automjeti duke ikur nga policia greke, vdes një migrant, 17 të plagosur

Një shofer i kamionçinës që përpiqej t'i shmangej ndjekjes së policisë në verilindje të Greqisë u përplas me një rrethojë, duke vrarë një migrant dhe duke ...

Greqia ua ndalon hyrjen qindra migrantëve

Greqia tha të hënën se ka parandaluar afër 600 migrantë që ta kalojnë Detin Egje dhe të hyjnë në ujërat e saj territoriale nga Turqia. Ky ishte ...

Më shumë se një në katër persona në Gjermani kanë prejardhje migrante

Më shumë se një në katër persona në Gjermani kanë prejardhje migrante

Numri i njerëzve me "prejardhje migrante" - të huaj dhe njerëz me rrënjë të huaja - vazhdon të rritet në Gjermani, me Turqinë, Poloninë dhe Rusinë si ...

Papa akuzon Evropën për injorim të problemit të migrantëve

Papa Françesku e ka përshkruar neglizhencën e Evropës ndaj migrantëve si “përmbytje të qytetërimit”, teksa ka folur para azilkërkuesve që gjenden në ...

Katër fëmijë migrantë mbyten në brigjet e Greqisë

Ministri i Migracionit i Greqisë tha se katër fëmijë kanë vdekur, pasi një gomone që transportonte migrantë nga brigjet e Turqisë, u fundos të martën pranë ishullit ...

Greqia fillon sistemimin e migrantëve në kampe të reja

Të hënën (20 shtator) Greqia filloi me zhvendosjen e migrantëve në objekte “të mbyllura” në ishujt e saj. Objektet janë financuar nga Bashkimi Evropian.

5 migrantë të huaj zbritën nga mali dhe hynë në veturën e të dyshuarve

Dy persona janë ndaluar nga Policia Kufitare e Kosovës si të dyshuar për kontrabandim me migrantë.