Postet nga: mielli

Mullisit kërcënojnë me ndërprerjen e bluarjes së grurit në kohë pandemie

 

Importuesit e miellit garantojnë furnizim të rregullt dhe mos rritje të çmimit

Ministrja në detyrë e Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike (MEPTINIS), Rozeta Hajdari, bashkë me importuesit e miellit në Kosovë folën për mundë...

Auditori identifikon dobësitë e kontrollit të cilësisë së miellit dhe mishit

Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë ende nuk e ka plotësisht funksional sistemin e sigurisë në tërë zinxhirin ushqimor. Vlerësimi i sigurisë në ushqim përmes listave të ...

Ministria liron nga pagesat e TVSH-së të gjitha importet e grurit dhe miellit

Ministri i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi ka marrë vendim për lirimin e përkohshëm nga pagesa e TVSH-së të gjitha importet e grurit dhe miellit për ...

Kosova po importon grurë nga Bullgaria, Kroacia, Maqedonia e Veriut dhe Rusia

Gjendja emergjente e krijuar nga coronavirusi ka bërë që qytetarët kosovarë të vërshojnë mullinjtë për t'u furnizuar me miell apo qoftë edhe për bluarjen e ...

Paniku nga coronavirusi - Për dy ditë rreth 450 mijë kg miell kanë hyrë në Kosovë

Me t’u konfirmuar rastet e para me coronavirus në Kosovë, shumë qytetarë i'u bashkuan radhëve të gjata për t'u furnizuar me miell për të siguruar rezerva ...

Vushtrriasi shiste miell ilegal nga Serbia me çmime shumëfish më të larta, arrestohet

Inspektoriati i Komunës së Vushtrrisë ka njoftuar se gjatë ditës së sotme pas raportimeve nga qytetarët ka ndaluar një shitës në fshatin Pestovë.

Drenas, qytetari bleu miell me çmim të ngritur, inspektohet biznesi

Komuna e Drenasit ka njoftuar se sot rreth orës 09:40, inspektorët komunalë kanë marrë informacion nga Policia e Kosovës se një subjekt afarist në Drenas, ka shitur miell ...