Postet nga: mevlut cavusoglu

Kurti pas takimit me ministrin turk: Turqia është partner, mik dhe aleat i madh i Kosovës

Kryeministri i së Kosovës, Albin Kurti ka pritur në takim Ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës së Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu.

Osmani takohet me ministrin e Jashtëm të Turqisë, flasin për zhvillimet aktuale në rajon dhe Evropë

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka pritur në takim ministrin e Jashtëm të Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, me të cilin zhvilluan një bisedë dhe konfirmuam raportet e ...

Nga 28 në 42 fluturime, detaje nga marrëveshja e nënshkruar mes Kosovës dhe Turqisë

Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu ka dhënë detaje sa i përket marrëveshjes së nënshkruar sot me Turqinë në fushën e aviacionit.

Gërvalla: Turqia po ofron ndihmë për stabilitet në rajon

Si një anëtare e rëndësishme e NATO-s, pas agresionit rus në Ukrainë, Turqia ka ofruar ndihmën e saj dhe është po ashtu aktive në Ballkan si ...

Ministri i Jashtëm i Turqisë arrin në Kosovë, takohet më ministren Gërvalla

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, ka mirëpritur sot në Prishtinë, homologun turk, Mevlüt Çavuşoğlu.

Ministri i Jashtëm turk në udhëtim diplomatik Moskë-Kiev

Ministri i Jashtëm turk Mevlüt Cavusoglu po ndodhet sot në Moskë ku do të zhvillojë bisedime përpara se të udhëtojë drejt Kievit të enjten për ...

Cavusoglu flet për trajtimin e ujgurëve gjatë vizitës në Kinë

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Cavusoglu, ka komunikuar shqetësimet e Ankarasë lidhur me trajtimin e minoritetit mysliman ujgur, gjatë takimit që ka pasur në Pekin me homologun ...

SHBA-ja sërish i kërkon Turqisë të mos e mbajë armatimin rus

Shtetet e Bashkuara e kanë përsëritur thirrjen ndaj Turqisë që të braktisë pajisjen me sistemin rus të mbrojtjes raketore S-400.