Postet nga: Meta

Rikthehet në funksion Facebook

Rrjeti social Facebook është rikthyer në funksion pas disa minutash rënie sot, më 05.03.2024, përderisa Instagram vazhdon të jetë jashtë funksionit.

Bien platformat e Meta-s, Facebook dhe Instagram  

Rrjetet sociale të kompanisë Meta, Facebook dhe Instagram kanë rënë nga funksioni pasditen e së martës (05.04.2024).

Facebook feston 20 vjetorin me rritje të mëtejme të përdoruesve

Platforma Facebook u themelua fillimisht 20 vjet më parë si një vend për rrjetet e të rinjve, por që atëherë ajo është bërë një gjigant i madh.

Zuckerberg u kërkon falje familjeve, fëmijët e së cilëve janë dëmtuar si pasojë e mediave sociale

Shefi ekzekutiv i kompanisë ‘Meta’ Mark Zuckerberg u ka kërkuar falje familjeve që pretendojnë se fëmijët e tyre janë dëmtuar nga mediat sociale gjatë një seance ...

Kurti takon zyrtaren e "Meta"-s, diskutojnë për zgjerimin e mundësive të monetizimit në Facebook për Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është takuar sot me Monika Bickert, zëvendëspresidenten për politika të përmbajtjes në "Meta", kompaninë amë të Facebook, Instagram dhe WhatsApp.

Teknologji - Threads tani i disponueshëm në të gjithë Evropën

Mirë se vini në Threads! Kështu mund të përmblidhej shkurtimisht mesazhi i përdoruesve të tjerë pasi u bë e ditur se banorët e Bashkimit Evropian tashmë ...

Rusia urdhëron arrestimin e zëdhënësit të kompanisë Meta

Raportohet se Rusia e ka urdhëruar arrestimin e zëdhënësit të kompanisë pronare te rrjetit social Facebook, Meta, duke e akuzuar atë për promovimin e terrorizmit.

Meta bën gati abonimin në Facebook dhe Instagram për banorët e BE-së

Kompania Meta njoftoi të hënën se do t'u ofrojë përdoruesve në Europë një plan abonimi pa reklama për Facebook dhe Instagram në përputhje me rregulloret ...