Postet nga: mësimi

Gjendja nga vërshimet, sot në Mitrovicë nuk u mbajt mësimi në shkolla

Pas reshjeve të dendura të shiut, rajoni i Mitrovicës ishte goditur me vërshime në disa zona.

MASHTI: Mësimdhënësit i janë përgjigjur pozitivisht vendimit, dalja e nxënësve në shkolla lë për të dëshiruar

E shtuna është ditë e rregullt mësimi për nxënësit e klasave nga e parë deri në të tetën, ashtu siç do të jenë edhe shtatë ...

MASHTI për fillimin e mësimit: Do të rishikohet kalendari i vitit shkollor

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI), pas pezullimit të grevës një muajshe në arsim, ka njoftuar gjithë nxënësit, mësimdhënësit dhe prindë...

Shkolla ‘Hasan Prishtina’ në kryeqytet nga nesër nis mësimin me orar të reduktuar të orëve

Shkolla fillore “Hasan Prishtina” në kryeqytet ka ndërprerë grevën, pasi që nga nesër (e martë) do të mbajë mësim me orar të reduktuar të orëve ...

Shkolla e muzikës në Pejë do të fillojë mësimin të hënën

Pas disa shkollave në qytetet të ndryshme të Kosovës që vendosën ta ndërpresin grevën, të hënën mësimin do ta fillojë edhe shkolla e ...

Shkolla “Këlmend Rizvanolli” në Gjakovë ka filluar sot mësimin

Nxënësit e shkollës fillore “Këlmend Rizvanolli” në Gjakovë kanë filluar ditën e parë të vitit shkollor 2022/23.

Pas shkollës "Këlmend Rizvanolli", edhe dy shkolla të tjera do të fillojnë mësimin në Gjakovë

Cikli i ulët në dy shkolla fillore të Gjakovës, "Emin Duraku" dhe "Fehmi Agani", do të fillojnë mësimin nesër në Gjakovë.

Nagavci takoi përfaqësuesit e SBASHK-ut, kërkohet që mësimi të fillojë të hënën

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, është takuar me përfaqësues të Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës.