Postet nga: Mësimi Online

Çka na mësoi mësimi në distancë gjatë pandemisë?

Prej kur në Kosovë erdhi pandemia, e mësimi nëpër klasa kaloi në platforma online, shumë vështirësi u paraqitën për nxënësit.

Mësimdhënësit me COVID-19 s’ka kush t’i zëvendësojë

Mësimdhënësit në Kosovë po kërkojnë nga institucionet shëndetësore që të futën në listën me prioritet për vaksinimin kundër COVID-19, pë...

Mësimdhënësit pa mjete për mësim online

Mësimdhënësve nuk u janë krijuar kushtet e duhura të zhvillojnë mësim online nga data 12 prill, si një nga masat e Qeverisë së Kosovës për ...

Masat e reja kundër pandemisë, ministrja Nagavci tregon si do të zhvillohet mësimi

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit. Arbërie Nagavci ka deklaruar se pas vendimit të fundit të Qeverisë për masat e reja anti-COVID-19, mësimi në arsimin ...

Gjimnazi “Sami Frashëri” në Prishtinë kalon në mësim online

Shkolla e mesme e lartë “Sami Frashëri” në Prishtinë nga nesër do të kalojë në mësim online për shkak të rasteve të reja me coronavirus në ...

Shkollat në Fushë Kosovë i kthehen mësimit të rregullt, vetëm njëra është e mbyllur

Drejtori i Arsimit në Komunën e Fushe Kosovës, Adnan Bullatovci, e ka konfirmuar për KALLXO.com se të gjitha shkollat në këtë Komunë, e kanë filluar ...

Infektimet me COVID-19, Gjimnazi “Xhevdet Doda” në Prishtinë kalon në mësim online

Numri i infektimeve të nxënësve dhe mësimdhënësve me COVID-19 ka bërë që nga e mërkura Gjimnazi “Xhevdet Doda” në Prishtinë të kalojë në ...

Rexhaj: Një javë pushim, jo mësim online

Në emisionin ‘Kallxo Pernime’ zëvendësministri i Arsimit, Xhavit Rexhaj, ka treguar se a do të mbajnë pushim njëjavor institucionet arsimore parauniversitare.