Postet nga: mesazhet

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare e Vallëzimit 

Çdo 29 prill, në mbarë botën shënohet Dita Ndërkombëtare e Vallëzimit.   

Si t’i fshihni informacionet tuaja në Viber

Viberi na e përkujton një opsion të përshtatshëm në lidhje me mbrojtjen e informacionit.

Prokuroria do të hetojë mesazhet nga subjektet politike që i dërguan te qytetarët

Mëngjesin e sotëm të shumta kanë qenë mesazhet që kanë pranuar qytetarët e Kosovës në ditën e zgjedhjeve për të votuar subjekte të caktuara ...

Ministria e Finacave u dërgoi gabimisht qytetarëve mesazhe telefonike për pagesat nga pakoja emergjente

Dhjetëra qytetarë gjatë ditës së djeshme kanë marrë porosinë përmes sms-ve në telefonat e tyre se janë përfitues të pagesave të ekzekutuara nga Ministria e Financave ...

Ja sa miliardë mesazhe u dërguan me 31 dhjetor përmes 'Whatsapp'

Më shumë se 100 miliardë mesazhe janë dërguar në të gjithë botën përmes “WhatsApp” me 31 dhjetor 2019.

Ambasadori britanik në ShBA jep dorëheqje

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Shtetet e Bashkuara, Kim Darroch, ka dhënë dorëheqje pasi një seri mesazhesh diplomatike kanë zbuluar se ai kishte thënë se administrata ...

Si t`i fshini mesazhet e dërguara pa dashje në Facebook, së shpejti opsioni

Rrjeti më i madh social, “Facebook” kohët e fundit është duke u hasur me probleme të mëdha që lidhen me privatësinë e përdoruesve.

Vlora Çitaku merr mesazhe kërcënuese nga serbët

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku ka publikuar në rrjetet sociale “Facebook” dhe “Instagram”, një mori mesazhesh kërcënuese nga qytetarët ...