Postet nga: Mërgimtari

Mërgimtari nga Gjakova padit komunën dhe ministrinë, pretendon se objekti që iu ndërtua afër po ia cenon privatësinë

Komuna e Gjakovës dhe Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës janë paditur nga një familje në qytetin e Gjakovës, e cila pretendon se këto ...

VIDEO - Beteja e mërgimtarit në gjykatat e Kosovës

Vllaznim Beqiri është një mërgimtar nga Kosova që jeton në Gjermani që nga vitet e ’90-ta. Mllefi i tij që u krijua pas betejave të shumta gjyqësore, pë...

Kanosi bashkëshorten dhe i kërkoi që të largohet nga shtëpia, Policia po heton rastin

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se është duke hetuar një rast të dhunë në familje në Suharekë.

Rrëfimi i mërgimtarit, si u mashtrua për 'rregullimin' e veturës në Serbi 

Selim Molliqaj tash e disa vite udhëton me makinë drejt Kosovës nga Norvegjia.

Mërgimtari e gjen shtëpinë të djegur

Një qytetar ka raportuar të premten në Polici se pasi është kthyer nga Zvicra e ka gjetur shtëpinë të djegur.

Ferizajasi ka bërë tatuazhe në trup fotot e Albin Kurtit, Vjosa Osmanit, Messit e Ronaldos

Shiqeri Ramadani, 54-vjeçar, nga Ferizaj, mban në trupin e tij tatuazhe me foto të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentes Vjosa Osmani dhe lojtarëve Lionel Messi e ...

(VIDEO) Mërgimtari ankohet për burokracinë në marrjen e nënshtetësisë kosovare

Mërgimtari nga Suedia, Sherif Hasani po kërkon ta regjistrojë vajzën e tij 23 vjeçare si nënshtetase të Kosovës.

Mërgimtari arrestohet në Serbi, reagon Pacolli