Postet nga: Mërgimtarët

(FOTO) Mërgimtarët pastrojnë ambientin derisa presin në kufirin e Merdares

Disa mërgimtarë sot kanë organizuar një aksion të pastrimit, derisa ishin duke pritur afër pikës kufitare në Merdare, tek po largoheshin nga Kosova.

Kolona mbi një kilometër dhe pritje mbi tre orë në Merdarë

Qytetarët që janë duke përdorur pikën kufitare të kalimit në Merdarë për të dalë nga vendi, janë duke pritur më shumë se 3 orë.

Fluksi i madh në Merdare, Policia e Kosovës bën thirrje të shfrytëzohen edhe pika të tjera kufitare

Për shkak të fluksit të madh në pikën kufitare (PKK) në Merdare, Policia e Kosovës (PK)ka kërkuar që të shfrytëzohen edhe pika të tjera ...

Gjilanasve u bëhet thirrje t`i shmangin daljet e panevojshme që t`iu lihet më shumë hapësirë mërgimtarëve

 

Aksidenti tragjik në Kroaci, Kosova në ditë zie

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të Kushtetutës së Kosovës, ka marrë vendim që dita e hënë, 26 korrik 2021, të shpallet ditë zie shtetërore ...

Mitrovica lëshon oborret e shkollave si parkingje për veturat e mërgimtarëve

Komuna e Mitrovicës ka vendosur që të lejojë shfrytëzimin pa pagesë të oborreve të pesë shkollave si parkingje për automjetet e mërgimtarëve.

Vushtrria lëshon oborret e shkollave për parking për mërgimtarët

Komuna e Vushtrrisë ka vendosur që të lejojë shfrytëzimin pa pagesë të oborreve të katër shkollave publike  si parkingje për mërgimtarë.

Ditë e ngarkuar në Kuvend – bashkatdhetarët nuk përfitojnë nga vizita e tyre

Të mërkurën, më 21 korrik, Kuvendi hapi dyert për bashkatdhetarët që duan ta vizitojnë objektin. Është traditë e Kuvendit që gjatë sezonit të verës, atëherë ...