Postet nga: Mërgim Lushtaku

Lushtaku: Qeveria emëroi militantë në krye të Inspektoratit të Punës

Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Mërgim Lushtaku në seancën e Kuvendit tha se Qeveria muaj më parë kishte emëruar Hekuran Nikçin ...

Largimi nga puna i Shkëndije Himaj Zekaj nga BQK, Korenica: Shqetësuese mosdëgjimi i saj nga Komisioni Disiplinor

Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti, e ka larguar nga puna, Shkëndije Himaj Zekaj, e cila kishte qenë kundërkandidate e Mehmetit për pozitë...

Lushtaku para veteranëve: Si opozitë e kemi kundërshtuar Projektligjin për pagën minimale

Deputeti opozitar nga Partia Demokratike e Kosovës, Mërgim Lushtaku u ka dal në përkrahje protestuesve veteranë të cilët kanë dalur para ndërtesës së Kuvendit ...

VIDEO - Mërgim Lushtaku pengon fjalimin e Hekuran Muratit, e ‘godet’ me shishe foltoren e Kuvendit

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Mërgim Liushtaku ka penguar ministrin e financave, Hekuran Murati duke e goditur foltoren me shishe qelqi derisa ky i fundit po pë...

Komisioni e miraton në parim Projektligjin për buxhetin 2022, opozita nuk merr pjesë në votim

Me gjashtë vota pro dhe pa pjesëmarrjen e anëtarëve të Komisionit për Buxhet, Punë dhe Transfere nga opozita, është miratuar në parim Projektligji për ndryshimin ...

Komisioni për Buxhet miraton marrëveshjen për Sigurime Shoqërore mes Kosovës e Shqipërisë dhe atë të lehtësimit doganor

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere e ka miratuar unanimisht dy projektligje që kanë dalur nga marrëveshjet mes Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë.

Mërgim Lushtaku: Vetëvendosje po e ndal ujin në Skënderaj për inate politike

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës Mërgim Lushtaku ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje po ia ndalë ujin Skenderajit për inate politike, pasi nuk u ...

Hekuran Murati e Mërgim Lushtaku replikojnë përmes meseleve

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës të Kosovës Mërgim dhe ministri i Financave, Hekuran Murati kanë replikuar në Kuvendin e Kosovësë.