Postet nga: Merdare

Kinezi hyn ilegalisht në Kosovë

Policia Kufitare e Kosovës ka shoqëruar në stacionin policor një person – shtetas i Kinës nën dyshimin e bazuar se i njëjti ka hyrë ilegalisht në ...

Merdare: Konfiskohen 75 fishekë gjatë kontrollit të një veture

Policia e Kosovës ka njoftuar se në pikën kufitare në Merdare gjatë kontrollit të një veture janë gjetur 75 fishekë.

Nezir Mehmetajt i vazhdohet ndalimi në Serbi, reagon ministri Konjufca

Ministri i Jashtëm  dhe për Diasporë i Kosovës, Glauk Konjufca ka bërë të ditur se shtetasit të Kosovës Nezir Mehmetaj i është vazhduar ndalimi nga ...

Sërish kolona e pritje të gjata në Merdarë

Qytetarët që kanë zgjedhur pikën kufitare në Merdarë për të shkuar drejt vendeve europiane janë përballur me pritje të gjata gjatë ditës së sotme.

Pritje mbi një orë në Merdarë për të dalë nga Kosova

Pritjet më të gjata për të dalë nga Kosova vazhdojnë të jenë në pikën kufitare në Merdarë.

VIDEO – Kolonë e pafund veturash në Merdarë

Qytetarët, sidomos mërgimtarët, të cilët po largohen nga Kosova pas festave të fundvitit, vazhdojnë të përballen me pritje të gjata në kufirin me Serbinë, në ...

Më shumë se katër orë pritje në Merdare

 

Vazhdojnë pritjet e mërgimtarëve në Merdarë

Qytetarët të cilët kanë pritur festat e fundvitit në Kosovë, po përballen me fluks të pritjeve nëpër pikat kufitare të vendit.