Postet nga: mentor shala

Drejtori i Përgjithshëm i RTK-së konfirmon suspendimin e Mentor Shalës

Drejtori i Përgjithshëm Radio Televizionit të Kosovës (RTK), Shkumbin Ahmexhekaj ka konfirmuar suspendimin e Mentor Shalës nga Televizioni Publik për 6 muaj dhe me 50% të pagë...

Akuzat e Mentor Shalës rreth suspendimit të tij, flet kryetari i Bordit të RTK-së Besnik Boletini

Kryetari i Bordit të Radio Televizionit të Kosovës (RTK), Besnik Boletini ka thënë se nuk ka ndonjë informacion nëse është suspenduar nga puna në RTK, redaktori në ...

Mentor Shala thotë se është suspenduar nga puna në RTK

Ish-Drejtori i Përgjithshëm i Radio Televizionit të Kosovës (RTK), Mentor Shala ka thënë se është suspenduar nga puna e tij në televizionin publik.

Reagon Mentor Shala pas shkarkimit nga RTK: Ishte vendim i pritshëm

Ish-Drejtori i Përgjithshëm i Radio Televizionit të Kosovës (RTK), Mentor Shala ka reaguar pas vendimit të bordit të RTK-së për shkarkimin e tij.

Mentor Shala shkarkohet nga pozita e zëvendësdrejtorit të RTK-së

Bord i Radiotelevizionit të Kosovës (RTK), ka njoftuar se ka shkarkuar zëvendësdrejtorin e përgjithshëm të RTK-së, Mentor Shalën.

Mentor Shala flet për komentet që i bëri deputetes Doarsa Kica Xhelili

Zëvendësdrejtori i Radio Televizionit të Kosovës, Mentor Shala, ka reaguar pas kritikave të shumta që mori pas deklaratave dhe fjalorit të tij bërë ndaj kryetares së ...

Rrjeti i Grave të Kosovës dënon gjuhën seksiste të Mentor Shalës ndaj deputetes Doarsa Kica-Xhelili

Rrjeti i Grave të Kosovës përmes një komunikate për media ka dënuar gjuhën seksiste të zëvendësdrejtorit gjeneral të RTK-së, Mentor Shala ndaj deputetes ...

Sindikata e RTK-së kërkon shkarkimin e Mentor Shalës pas gjuhës së përdorur ndaj Doarsa Kica Xhelilit

Sindikata  e Pavarur e RTK-së ka kërkuar shkarkimin e ish drejtorit të Radio Televizionit të Kosovës, Mentor Shalës pas deklaratave dhe fjalorit të tij ndaj kryetares së ...