Postet nga: memorandum

ZKA dhe Njësia Qendrore Harmonizuese rrisin bashkëpunimin përmes një memorandumi

Zyra Kombëtare e Auditimit, e udhëhequr nga Vlora Spanca, dhe Njësia Qendrore Harmonizuese në Ministrinë e Financave, e udhëhequr nga Agim Krasniqi, kanë nënshkruar memorandum ...

Kosova, Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut nënshkruajnë memorandum për mbrojtjen e një zone të përbashkët

Ministri i Mjedisit, Planifikimit hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu ka njoftuar se së bashku me homologët nga Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut kanë nënshkruar një ...

Gjilan, 500 mijë euro për një QMF dhe 8 shtëpi për familjet në nevojë

Komuna e Gjilanit do të bëhet edhe me një Qendër të Mjekësisë Familjare në lagjen Arbëria dhe tetë shtëpi për familjet në nevojë.

Ushtarët e FSK-së lirohen edhe nga pagesa në transportin hekurudhor

Ushtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës janë liruar nga pagesa në transportin publik hekurudhor gjatë udhëtimit me uniformë.

KESCO dhe Qatar Charity nënshkruajnë marrëveshje për subvencionimin e 866 familjeve me jetimë

KESCO ka nënshkruar memorandum mirëkuptimi me Qatar Charity, nga i cili do përfitojnë 866 fëmijë jetim.

Nënshkruhet memorandumi për asfaltimin e rrugës Talinoc i Muhaxherëve- Rahovicë

Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu përmes një postimi në facebook ka bërë të ditur se së shpejti do të filloj asfaltimi i rrugës Talinoc ...

Nënshkruhet memorandumi i parë mes Ministrisë së Kulturës dhe Institutit Albanologjik

Ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi sot ka nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi me drejtorin e Institutin Albanologjik, Hysen Matoshi, me qëllim të ruajtjes, mbrojtjes dhe komunikimit të ...

UP dhe Komiteti Olimpik marrëveshje për mbjellje të drunjve në kampus

Univeristeti i Prishtinës “Hasan Prishtina” (UP) dhe Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK), kanë nënshkruar memorandumin e bashkëpunimit, për mbjelljen e drunjve në hapësirat e ...