Postet nga: Memli Krasniqi

Krasniqi thirrje Qeverisë që të rrisë transparencën dhe llogaridhënien

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, në Ditën Ndërkombëtare të Lirisë së Shtypit ka thënë se demokracia e një vendi, shumë herë dhe ...

Krasniqi nga Bashkësia Islame uron qytetarët për festën e Fitër Bajramit

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi sot në vizitën e tij në Bashkësinë Islame të Kosovës është takuar me Myftiun e Kosovës Naim ...

Krasniqi: 1 Maji i gjeti punëtorët në një krizë me shumë sfida dhe pa ndonjë përgjigje nga Qeveria

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi ka deklaruar se 1 maji i këtij viti i ka gjetur punëtorët e sektorit privat dhe ata të ...

Memli Krasniqi i drejtohet qeverisë: Pse nuk po i hetoni krejt këto 20 vjet?

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi është deklaruar ne lidhje me bllokimin e formimit të komisionit hetimor parlamentar për energjinë.

PDK: Pushteti i Kurtit mund të vonojë, por nuk mund ta ndalojë formimin e Komisionit hetimor për energjinë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi është deklaruar në lidhje me dështimin e formimit të Komisionit Hetimor Parlamentar lidhur me menaxhimin e krizës energjetike nga ...

Krasniqi: Qeveria e ka pezulluar politikën e jashtme

Deputetë të Kuvendit të Kosovës nga Partia Demokratike e Kosovës (PDK) e kanë kritikuar Qeverinë e Kosovës sa i përket politikës së jashtme.

Krasniqi: 23 vjet më parë, çizmet e luftëtarëve të Brigadës 138 thyen kufirin shqiptaro-shqiptar

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka kujtuar Betejën e Koshares.

VIDEO - Krasniqi e quan të paaftë Qeverinë Kurti

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi e ka kritikuar një-vjetorin e punës së Qeverisë Kurti.