Postet nga: Memli Krasniqi

Memli Krasniqi i drejtohet qeverisë: Pse nuk po i hetoni krejt këto 20 vjet?

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi është deklaruar ne lidhje me bllokimin e formimit të komisionit hetimor parlamentar për energjinë.

PDK: Pushteti i Kurtit mund të vonojë, por nuk mund ta ndalojë formimin e Komisionit hetimor për energjinë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi është deklaruar në lidhje me dështimin e formimit të Komisionit Hetimor Parlamentar lidhur me menaxhimin e krizës energjetike nga ...

Krasniqi: Qeveria e ka pezulluar politikën e jashtme

Deputetë të Kuvendit të Kosovës nga Partia Demokratike e Kosovës (PDK) e kanë kritikuar Qeverinë e Kosovës sa i përket politikës së jashtme.

Krasniqi: 23 vjet më parë, çizmet e luftëtarëve të Brigadës 138 thyen kufirin shqiptaro-shqiptar

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka kujtuar Betejën e Koshares.

VIDEO - Krasniqi e quan të paaftë Qeverinë Kurti

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi e ka kritikuar një-vjetorin e punës së Qeverisë Kurti.

Krasniqi: Qeveria ka faj që ka marrë detyra që nuk dinë t’i përfundojnë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi në debatin për rritjen e çmimeve në Kuvend, ka thënë se nuk e fajëson qeverinë për rritjen ...

Kryetari i PDK-së viziton Thaçin e Veselin në Hagë

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka vizituar dy ish-kryetarët e partisë, Hashiim Thaçin e Kadri Veseli në Hagë.

Krasniqi: Në rast nevoje, qeveria të mundësojë strehimin e 5 mijë ukrainasve

Deputetët e Kuvendit të Kosovës po diskutojnë rreth rezolutës për mbështetjen e Ukrainës dhe popullit të saj në rezistencë ndaj agresionit rus.