Postet nga: Memli Krasniqi

'Qeveria në hije' e PDK-së, Naim Ismajli emërohet koordinator për bujqësi

Naim Ismajli është emëruar koordinator i Departamentit për bujqësi dhe zhvillim rural në "Qeverinë në hije" të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK).

Lideri i PDK-së vizitën e Kurtit në SHBA e quan ‘ekskursion’

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Memli Krasniqi, ka komentuar vizitën e kryeministrit të Kosovës Albin Kurti në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Krasniqi: Pezullimi i shtrenjtimit të rrymës, fitore ligjore e PDK-së

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, e ka quajtur fitore ligjore të PDK-së vendimin e Gjykatës së Apelit për pezullimi e shtrenjtimit të energjisë elektrike ...

PDK prezanton “Kabinetin për Qeverisje të Mirë”

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, ka prezantuar nëpërmjet një video adresimi  “Kabinetin për Qeverisje të Mirë” (KQM).

Kreu i PDK-së sot prezanton kabinetin e 'Qeverisë në hije'

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, sot do ta prezantoj vizionin e Kabinetit për Qeverisje të Mirë.

Krasniqi thirrje Qeverisë që të rrisë transparencën dhe llogaridhënien

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, në Ditën Ndërkombëtare të Lirisë së Shtypit ka thënë se demokracia e një vendi, shumë herë dhe ...

Krasniqi nga Bashkësia Islame uron qytetarët për festën e Fitër Bajramit

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi sot në vizitën e tij në Bashkësinë Islame të Kosovës është takuar me Myftiun e Kosovës Naim ...

Krasniqi: 1 Maji i gjeti punëtorët në një krizë me shumë sfida dhe pa ndonjë përgjigje nga Qeveria

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi ka deklaruar se 1 maji i këtij viti i ka gjetur punëtorët e sektorit privat dhe ata të ...