Postet nga: Memli Krasniqi

Akuza pozitë-opozitë për mungesë konsensusi në Kuvend

Deputetë të Kuvendit të Kosovës nga pozita dhe opozita janë përfshirë në akuza lidhur me mungesën e  konsensusit në legjislativ.

Deputeti i PDK-së kritikon mungesën e kabinetit të ri qeveritar në seancën e Kuvendit

Deputeti nmga radhët e PDK-së, Memli Krasniqi ka kritikuar Qeverinë e re për mungesë në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës.

Luftimi i pandemisë së coronavirusit në kohën moderne me metodat mesjetare

Vetëm pak muaj më parë askush nuk do të besonte se një virus do të paralizonte jetën normale në gjithë botën, sikurse edhe në Kosovë.

Memli Krasniqi: Nuk do ta votojmë asnjë qeveri që nuk udhëhiqet nga PDK

Krahas situatës më pandeminë COVID-19, Kosova po përballet edhe me një krizë të re politike pas rrëzimit të Qeverisë muajin e kaluar. Lëvizja Vetëvendosje, kë...

Pas takimit me Kurtin, Krasniqi i PDK-së: Qeveria dështoi në menaxhimin e pandemisë

Memli Krasniqi nga Partia Demokratike e Kosovës ka thënë se në takim me kryeministrin në detyrë, Albin Kurti, ia ka thënë të gjitha gabimet që qeveria i ...

Memli Krasniqi për koalicionin LVV-LDK: Jeni besë-premë

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Memli Krasniqi i ka quajtur deputetët e koalicionit LVV-LDK si njerëz të pabesë.

Memli Krasniqi i kërkon Qeverisë t’i ndajë 25 milionë euro për luftimin e coronavirusit

Kryetari i grupit parlamentar të PDK-së, Memli Krasniqi në fjalën e tij në seancën për shqyrtimin e projektbuxhetiti për vitin 2020 ka folur për situatën ...

Memli Krasniqi- Kurtit: Thirri mendjes e merr vendime

Deputeti i PDK-së, Memli Krasniqi, në seancën në të cilën po diskutohet për tarifën 100 për qind ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti që nuk është i ...