Postet nga: Memli Krasniqi

Memli Krasniqi për koalicionin LVV-LDK: Jeni besë-premë

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Memli Krasniqi i ka quajtur deputetët e koalicionit LVV-LDK si njerëz të pabesë.

Memli Krasniqi i kërkon Qeverisë t’i ndajë 25 milionë euro për luftimin e coronavirusit

Kryetari i grupit parlamentar të PDK-së, Memli Krasniqi në fjalën e tij në seancën për shqyrtimin e projektbuxhetiti për vitin 2020 ka folur për situatën ...

Memli Krasniqi- Kurtit: Thirri mendjes e merr vendime

Deputeti i PDK-së, Memli Krasniqi, në seancën në të cilën po diskutohet për tarifën 100 për qind ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti që nuk është i ...

Komisioni për Ekonomi fton ZRrE-në për të diskutuar për çmimin e energjisë elektrike

Në mbledhjen e Komisionit për Ekonomi, Punësim, Tregti, Industri, Ndërmarrësi dhe Investime Strategjike u propozua që të ftohet në takim Zyra e Rregullatorit të Energjisë (ZRrE) ...

PDK pajtohet të votoj për Komisionet Parlamentare

Seanca plenare ku pritet të votohen 14 Komisione Parlamentare pritet të fillojë në ora 15:00.

Krasniqi: Vjosa Osmani, marioneta e Albinit në LDK

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, i ka thënë kryeministrit në ardhje, Albin Kurti që të ketë kujdes për territorin e Kosovës.

Memli Krasniqi: Albin Kurti duhet ta dijë se jeta institucionale nuk është video-lojë

Deputeti i PDK-së, Memli Krasniqi, pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit të Kosovës, ka folur para gazetarëve.

Krasniqi: Copëtimi i MKRS-së me stil kasapi është prodhim i mendësisë shkatërruese

Ish-ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit dhe deputet i PDK-së, Memli Krasniqi, e ka quajtur qëllimkeq dhe të pamenduar mirë idenë e Vetëvendosjes dhe LDK-së që të ...