Postet nga: Memli Krasniqi

Zgjedhja e kryetarit të PDK-së, procedurat sipas statutit të partisë

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) pritet ta zgjedhë kryetarin e ri në Konventën zgjedhore që do të mbahet më 3 korrik (e shtunë).

Memli Krasniqi, kandidat për kryetar të PDK-së

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka shpallur sot kandidaturën për të parin e kësaj partie.

Pasuria e Memli Krasniqit, mbi 330 mijë euro në kriptovaluta

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka deklaruar se ka mbi 330 mijë euro në kriptovaluta.

E quan Kusari Lilën 'mish i huaj në LVV', por Memli Krasniqi mohon fyerjet ndaj deputetëve

Memli Krasniqi, deputet i Partisë Demokratike të Kosovës ka reaguar ndaj U.D. kryetares së Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje Mimoza Kusari Lila, duke thënë se ...

Krasniqi: Kurti ka mendësi autoritare dhe kërkon pushtet absolut

Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, pas përfundimit të seancës së jashtëzakonshme iu drejtuar mediave, duke thwnw se kryeministri i Kosovë...

VIDEO - Polemika në Kuvend mes qeverisë dhe opozitës për tregun e energjisë elektrike

Tema e liberalizimit të tregut të energjisë elektrike ka ngjallur polemika në Kuvendin e Kosovës  në mes të Qeverisë dhe partive opozitare.

PDK s’i komenton akuzat e ish-deputetit Rrustem Mustafa ndaj partisë

Anëtarë të Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës nuk kanë komentuar akuzat që ish-deputeti i kësaj partie Rrustem Mustafa i ka bërë ndaj zhvillimeve në PDK.

Krasniqi: Fundi i janarit është kohë e përshtatshme për zgjedhje

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka përfunduar takimin me ushtruesen e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani lidhur me datën e zgjedhjeve, një ...