Postet nga: melihate tërmkolli

Tërmkolli: Vjosa Osmani punoi për shkatërrimin e LDK-së

Ish deputetja dhe një prej zyrtareve më të vjetra të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Melihate Tërmkolli, ka akuzuar Vjosa Osmanin se ka punuar për shkatërrimin e ...

AGK e dënon sjelljen e Melihate Tërmkollit ndaj gazetarit të T7

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës e ka quajtur të papranueshme gjuhën dhe kërcënimin e gazetarit të televizionit T7, Arsim Lani, nga e anëtarja e ...

 Isa Mustafa i del në mbrojtje Melihate Tërmkollit pas përplasjeve me avokatin Tomë Gashi

Antarja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, Milihate Tërmkolli dhe avokati, Tomë Gashi, mbrëmë kishin një përplasje verbale në një nga emisonet televizive në ...

Sulmet e NATO-s Përkujtohen Përmes ‘Facebook’-ut

Përvjetori i shtatëmbëdhjetë i fillimit të bombardimeve të NATO-s kundër caqeve të forcave serbo-jugosllave që kishin ndërmarrë fushatës të pastrimit etnik kundër shqiptarë...

Nuk Mbahet Mbledhja e Komisionit për AKI-në

Ky komision drejtohet nga Haxhi Shala i Nismës, ndërsa zëvendësues të tij të parë e ka Rrustem Berishën e AAK-së.

Arrestimet në Deçan Nxisin Polemika Tërmkolli- Rashiq në Kuvend

Komisioni Parlamentar për Mbikëqyrjen e AKI-së ka miratuar kërkesën e deputetëve- anëtarë të këtij komisioni që zyrtarë të Agjencisë të vijnë të raportojnë ...