Postet nga: meksikë

Ekspozita ‘Runik’, rrëfimi artistik i Petrit Halilajt në Meksikë

Ekspozita “Runik” e Petrit Halilajt vazhdon të jetë e hapur në Muzeun “Tamayo” në Mexico City në Meksikë.

Meksikë, pasagjeri hap derën emergjente të aeroplanit

Një burrë është arrestuar në Meksikë pasi hapi derën emergjente të një aeroplani.

Përleshje e dhunshme me armë zjarri në një qytet të Meksikës, 11 të vdekur

Një përplasje e dhunshme mes një grupi personash që dyshohet se merren me aktivitete kriminale, ka lënë të vdekur të paktën 11 persona në qytetin Texcaltitlan që ndodhet ...

Nëntë persona të vdekur pas shembjes së kulmit të një kishe në Meksikë

Nëntë persona raportohet të kenë vdekur dhe rreth 20 të tjerë kanë mbetur nën rrënojat e kulmit të një kishe në Meksikë.

Piloti vdes pas rrëzimit të aeroplanit gjatë festës së zbulimit të gjinisë në Meksikë (VIDEO)

Një pilot ka vdekur pasi aeroplani me të cilin po fluturonte si pjesë e një feste për zbulimin e gjinisë së bebes në Meksikë u rrëzua të dielë...

Zjarr në një qendër imigrantësh në Meksikë, vdesin 40 persona

Një zjarr shpërtheu në një qendër paraburgimi për imigrantët në Meksikë, duke shkaktuar vdekjen e paktën 40 personave. Zjarri u shkaktua pasi imigrantët në shenjë ...

Meksika: Dy amerikanët që u rrëmbyen kanë vdekur

Dy nga katër amerikanët e rrëmbyer në Meksikë javën e kaluar janë të vdekur dhe dy janë ende të gjallë, tha guvernatori i shtetit meksikan.

Dhjetëra të vdekur dhe të plagosur gjatë një sulmi në një burg në Meksikë

Dhjetëra të burgosur janë arratisur nga një burg në Meksikën veriore pasi persona të armatosur, të dyshuar si anëtarë të një karteli droge, hapën zjarr në ...