Postet nga: Meksika

Meksika zgjedh presidenten e parë grua

Claudia Sheinbaum u zgjodh presidentja e parë grua e Meksikës.

Meksika pritet ta ketë presidenten e parë grua

Claudia Sheinbaum pritet të bëhet presidentja e parë grua e Meksikës, tregojnë exit poll-et.

Së paku nëntë të vdekur gjatë një tubimi elektoral në Meksikë

Së paku nëntë njerëz, përfshirë një fëmijë, kanë vdekur dhe rreth 50 të tjerë janë lënduar, si pasojë e shembjes së pjesë të skenës në ...

Biden bisedon me homologun meksikan për emigrimin

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka biseduar me homologun e tij meksikan, Andres Manuel Lopez Obrador, lidhur me bashkëpunimin për politikën e emigrimit, teksa lideri amerikan ende nuk ...

Meksikë, gazetarja e rrëmbyer dhe kërcënuar rikthehet në detyrë - VIDEO

Gazetarja meksikane Maria Teresa Montaño u ka mbijetuar kërcënimeve me vdekje dhe një rrëmbimi.

SHBA-ja pritet të kufizojë azilin në kufirin me Meksikën

Administrata e presidentit amerikan, Joe Biden, do të fillojë të refuzojë azilin për migrantët që shfaqen në kufirin Shteteve të Bashkuara me Meksikën, nëse ata nuk ...

Meksika ndalon konsumimin e duhanit në hapësira publike

Meksika ka nisur të zbatojë një prej ligjeve më të ashpra kundër duhanit, pasi ai parasheh ndalesë të plotë të konsumimit në hapësirat publike.

Presidenti Biden viziton kufirin me Meksikën mes thellimit të krizës së migrantëve

Presidenti Joe Biden shkon sot në kufirin mes Shteteve të Bashkuara dhe Meksikës, e para vizitë, që nga marrja e detyrës në Shtëpinë e Bardhë, rreth dy ...