Postet nga: Mbrojtja

NATO forcon mbrojtjen në të gjithë Evropën

NATO forcon mbrojtjen në të gjithë Evropën

Ministrat e Jashtëm të NATO-s do të takohen për dy ditë me radhë në kryeqytetin e Rumanisë, Bukuresht, duke filluar nga dita e martë. Ata pritet të zotohen ...

Gjermania, 14 aleatë të NATO-s dakordohen për sisteme të mbrojtjes ajrore

Gjermania dhe 14 aleatë të NATO-s mbajtën një ceremoni për ta nënshkruar një letër zotimi për sigurimin e përbashkët të sistemeve të mbrojtjes ajrore ...

Si të mbroheni prej sulmeve kibernetike?

“Mos jepni të dhëna personale në ueb-faqet që nuk ofrojnë siguri dhe mos hapni emaile të dyshimta”!

Vrasja mizore e Marigona Osmanit, avokati i Arbër Sejdiut kërkon hedhjen e aktakuzës

Avokati i Arbër Sejdiut, i akuzuar në rastin e vrasjes së Marigona Osmanit, ka kërkuar hedhjen e aktakuzës dhe kundërshtimin e provave të paraqitura në aktakuzë.

Ish-drejtorët e Komunës së Prizrenit japin mbrojtjen para gjykatës

Ish-drejtori i shërbimeve publike në Prizren, Levent Kasemi sot ka filluar ta japë mbrojtjen në Gjykatën e Prizrenit për akuzat e keqpërdorimit të detyrës zyrtare.

Rreziku i kancerit të lëkurës: Ngrënia e dy porcioneve të peshkut në javë mund ta rrisë rrezikun e melanomës

Konsumimi i dy porcioneve të peshkut në javë është lidhur me një rrezik të shtuar të kancerit të lëkurës, sipas një studimi i cili përfshiu 491,367 të rritur ...

Papa Fraçesku ‘i kupton’ qeveritë që blejnë armë

Papa Françesku tha të premten, më 15 prill, se ai e kupton pse qeveritë po blejnë armë për t’u mbrojtur në një botë të shkatërruar nga lufta, ...

Kosova dhe Maqedonia e Veriut me marrëveshje në mbrojtje dhe siguri

Ministri i Mbrojtjes i Kosovës, Armend Mehaj dhe homologia e tij e Maqedonisë se Veriut,  ministrja Slavjanka Petrovska kanë nënshkruar Memorandumin e Mirëkuptimit për bashkëpunimin ...