Postet nga: Mbledhje

Mbahet sot mbledhje komemorative në nderim të rreshter Afrim Bunjaku

Në nderim të rreshter Afrim Bunjaku, i cili u vra dje në orët e para të mëngjesit në Banjskë të Zveçanit, sot në orën 12:30, në Amfiteatrin ...

Zgjedhjet në katër komunat në veri të Kosovës, KQZ nesër rekomandon akreditimin e vëzhguesve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nëser pritet të mbajë mbledhjen e radhës, ku në fokus do jetë procesi për mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetarë ...

Komuna e Prishtinës do mbajë mbledhje të jashtëzakonshme në mbështetje të Ukrainës

Komuna e Prishtinës të premten (24 shkurt) do mbajë mbledhje të jashtëzakonshme të Kuvendit Komunal në mbështetje të popullit ukrainas.

Këshilli Prokurorial i Kosovës njofton për vendimet nga takimi i sotëm

Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK), i kryesuar nga Jetish Maloku ka mbajtur takimin e 225-të me radhë.

Tahiri: Është e pakuptimtë mos të sjellet në Kuvend Ligji i pagave

Shefi i grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, pas mbajtjes së mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit, ka thënë se është e ...

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit, deputetët dakordohen për dy seanca - VIDEO

Shefja e grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Mimoza Kusari-Lila është deklaruar pas mbajtjes së mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit.

Qeveria Kurti mban mbledhjen e parë sot

Kryeministri i sapozgjedhur, Albin Kurti, do t’i mbledhë ministrat dhe zëvendëskryeministrat e tij në ditën e parë të punës në krye të ekzekutivit.

Qeveria në detyrë ndan 665,210 euro shtesë për pagesën e sigurimit kufitar

Qeveria në detyrë e Kosovës në mbledhjen e sotme ka ndarë para shtesë për pagesën e primit bruto të sigurimit kufitar për periudhën 1 gusht 2020 deri 31 ...