Postet nga: Mbledhja e Kryesisë

Kuvendi mban dy seanca këtë javë

Kryesia e Kuvendit të Kosovës në mbledhjen e sotme ka miratuar mbajtjen e dy seancave, një të mërkurën dhe një të enjten.

Mungesa e kuorumit, dështon mbledhja e kryesisë së Kuvendit

Në mungesë të kuorumit, ka dështuar mbajtja e mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit.

Mbledhja e Kryesisë, shqyrtohet mbikëqyrja elektronike e personave që u kufizohet lëvizja me vendim të Gjykatës

Kryesia e Kuvendit të Kosovës do të mblidhet nesër në ora 09:30 për të caktuar seancën e radhës.

Mblidhet nesër Kryesia e Kuvendit, shqyrtohet kërkesa Trustit për caktimin e taksave vjetore për vitin 2023

Duke filluar nga ora 9:30, Kryesia e Kuvendit të Kosovës do të mblidhet për të diskutuar mbi pikat e papërfunduara nga disa seanca si dhe për pë...

AAK kërkon veprime nga Qeveria e Kuvendi lidhur me çështjen e vizave

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka kërkuar nga institucionet e Kosovës të reagojnë në lidhje me situatën e krijuar në raport me liberalizimin ...

Kusari Lila: Nuk ekziston një konfirmim zyrtar i kërkesave apo kushteve teknike për vizat

Kryetarja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka folur çështjen e liberalizmit të vizave, duke thënë se ende nuk ekziston një konfirmim zyrtar i kë...

Kusari-Lila: Sipas Ligjit nuk ka kompensim për grevistët

Kryetarja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit ka thënë se Ligji mbi grevën nuk parasheh kompensim të grevistë...

Kuvendi të premten mban interpelancë me ministrin Murati për ndalimin e pagave për grevistët

Kuvendi i Kosovës të premten do të mbajë interpelancë me ministrin e Financave Hekuran Murati për çështjen e ndalimit të pagave për grevistët.