Postet nga: mbledhja e dy qeverive

Dy Qeveritë, Sot në Vlorë për Festën e Flamurit

Ministrat e Qeverisë së Edi Ramës dhe ata të Ramush Haradinajt, sot nga Korça do të jenë në Vlorë.

Nënshkruhen 12 Marrëveshje Kosovë-Shqipëri

Në mbledhjen e sotme të përbashkët, Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë kanë nënshkruar 12 marrëveshje.

Haradinaj Kërkon Ndihmën e Ramës për Njohje të Reja

Në mbledhjen e katërt të përbashkët të qeverive të Kosovës dhe Shqipërisë, që po mbahet në Korçë, ka folur edhe kryeministri, Ramush Haradinaj.

Rama: Rezultatet e Mbledhjeve të Kaluara Janë të Dukshme

Ka filluar mbledhja e përbashkët e dy qeverive, asaj të Kosovës dhe Shqipërisë, e cila kësaj here po mbahet në Korçë.

Sot Qeveria e Kosovës dhe Shqipërisë bëhen bashkë

Më 27 dhe 28 nëntor, Qeveria e Kosovës e drejtuar nga Ramush Haradinaj dhe Qeveria e Shqipërisë e drejtuar nga Edi Rama, do të mbajnë mbledhje të përbashkë...

Mbledhje e Përbashkët e Qeverive të Kosovës dhe Maqedonisë

Sot në hapësirat e MPJ-së së Maqedonisë u realizua takimi mes shefit të diplomacisë maqedonase Nikolla Dimitrov dhe homologut të tij kosovar, Behgjet Pacollit.

Bashkimi Kombëtar i Fjalëve

Bashkimi Kombëtar i Fjalëve

“Qeveritë e Shqipërisë dhe Kosovës dalin sot para jush me bilanc pozitiv të bashkëpunimit pas mbledhjes,” tha Kryeministri Mustafa.

Kujtimi nga Mbledhja

Para se të bëhej fotoja, kryeministrat Rama e Mustafa iu përgjigjën vetëm tri pyetjeve të gazetarëve.