Postet nga: mbledhja e dy qeverive

Diskutohen marrëveshjet Kosovë - Shqipëri

Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj, pret në takim një delegacion të Këshillit të Ministrave të Republikës së Shqipërisë.

Daçiq: Rama i vrau marrëveshjet rajonale për bashkëpunim

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, tha se nuk ka kuptim që të flitet për bashkëpunimin rajonal, pasi kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, shprehu ...

Mustafa i zhgënjyer që qeveritë s'e përfshinë Luginën në marrëveshje

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Ragmi Musta, ka thënë se ndihet i zhgënjyer që qeveritë e Shqipërisë dhe Kosovës nuk përfshinë asgjë pë...

Pacolli kërkon që Shqipëria të jetë palë në dialogun Kosovë-Serbi

Në nëntor dy qeveritë, ajo e Kosovës dhe Shqipërisë do të mbajnë mbledhjen e përbashkët në qytetin e Pejës.

Gërxhaliu: Në mbledhjen e dy Qeverive ka pasur acarim të raporteve

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Safet Gërxhaliu, mbledhjet mes Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë i ka quajtur “spektakle mediale”.

30 Tema në Mbledhjen me Qeverinë e Maqedonisë

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj, i ngarkuar për të përgatitur mbledhjen mes qeverive të Maqedonisë dhe Kosovës tha sot pritet në të të shqyrtohen 30 tema.

'Patriotizmi Folklorik' i Marrëveshjeve Kosovë - Shqipëri

Dhjetëra marrëveshje të nënshkruara ndërmjet dy qeverive, të Kosovës dhe asaj të Shqipërisë, po konsiderohen nga analistë, ekspertë të ekonomisë, përfaqësues të ...

Dy Qeveritë, Sot në Vlorë për Festën e Flamurit

Ministrat e Qeverisë së Edi Ramës dhe ata të Ramush Haradinajt, sot nga Korça do të jenë në Vlorë.