Postet nga: Mbeturinat

I bllokohen xhirollogaritë, “Pastrimi” nga nesër nuk do të grumbullojë mbeturinat

Kompania Rajonale e Mbeturinave “Pastrimi” ka njoftuar se nga nesër (09.02.2022) nuk do të bëjë grumbullimin dhe largimin e mbeturinave për arsye të bllokimit të xhirollogarive bankare nga ...

(FOTO) Mbeturinat prishin pamjen e bukur të muralit në Ferizaj

Qyteti i Ferizajt njihet për muralet të cilat i japin pamje të bukur qytetit, mirëpo mbeturinat rreth tyre po e shëmtojnë atë.

Gjakovë - E moshuara i gjuan mbeturinat nga ballkoni i banesës - FOTO

Një qytetar nga Gjakova ka dërguar fotografi në adresë të KALLXO.com, në të cilat shihet një grua duke gjuajtur mbeturina nga ballkoni i banesës.

Impakti i KALLXO.com, “Pastërtia” merr vendim për mbeturinat që hidhen në oborrin e saj

Kompania Regjionale e Mbeturinave “Pastërtia” ka marrë vendim që mbeturinat të cilat i mbledh në Ferizaj të mos i hedh më në oborrin e kësaj kompanie, ashtu siç ...

Situata me bërllok në Ferizaj, reagon komuna

Komuna e Ferizajt që drejtohet nga Agim Aliu ka thënë se situata me mbeturina po shkon drejt përmirësimit. Në një njoftim, komuna ka thënë se së ...

Vazhdon grumbullimi i mbeturinave në oborrin e “Pastërtisë” në Ferizaj (FOTO)

Deponimi i mbeturinave në oborrin e Kompanisë Regjionale të Mbeturinave “Pastërtia” në Ferizaj është shndërruar në problem të përditshëm për banorët të cilët ...

FOTO: Bërllok gjithandej në Ferizaj

Një ecje rreth e përqark qytetit të mjafton për të parë se rrugët e qoshet e qytetit  të Ferizajt janë vërshuar nga mbeturinat.

Trotuarin e mbulon bërlloku në rrugën ‘Zenel Hajdini’ në Ferizaj - FOTO

Mbeturina të shumta janë hedhur në trotuarin e rrugës “Zenel Hajdini” në Ferizaj.