Postet nga: mbetje mortore

Prishtinë, gjenden mbetje mortore, dyshohet të jenë të një viktime të luftës së fundit

Në varrezat e lagjes “Mati”, në Prishtinë, janë gjetur mbetje mortore të një personi, të cilat dyshohet se i takojnë luftës së fundit në Kosovë.

Gjenden eshtra njeriu në një pyll në Prishtinë, rezultatet dalin të hënën

Policia e Kosovës ka njoftuar se dy burra kanë raportuar në Polici se në brendi të pyllit kanë hasur në disa eshtra njeriu. Rasti ka ndodhur në rrugën “...

Mbetje mortore gjenden në Prizren, Policia nis hetimet

Një person në Prizren ka njoftuar se ka hasur në mbetje mortore që dyshohet të jenë të njeriut.

Në Institutin e Mjekësisë Ligjore rreth 300 mbetje mortore të paidentifikuara nga lufta në Kosovë

Edhe pse kanë kaluar 23 vjet nga lufta e fundit në Kosovë, në Institutin e Mjekësisë Ligjore (IML) janë rreth 300 mbetje mortore ende të paidentifikuara.

Mbetje mortore në Leshan, banorët thonë që nuk është hera e parë

Mbetjet mortore që janë gjetur në Leshan të Suharekes, ende nuk dihet se ciles përiudhë i takojnë. Banorët thonë se nuk është hera e parë që në kë...

Gjenden mbetje mortore në fshatin Leshan të Suharekës

Një banor i fshatit Leshan të komunës së Suharekës, gjatë ditës së sotme ka hasur në mbetje mortore në varrezat e këtij fshati.

Prizren, gjenden mbetje mortore, dyshohet të jenë nga lufta e fundit

Policia e Kosovës ka njoftuar se punëtorët e Eko Regjionit, gjatë gërmimit për të hapur një varr në varrezat myslimane në qytetin e Prizrenit, kanë ...

Përmbyllet procesi i gërmimeve në Kizhevak, identifikohen 2 mbetje mortore

Zyra e Kryeministrit ka bërë të ditur se është përmbyllur procesi i gërmimeve vlerësuese dhe zhvarrosjes së mbetjeve mortore të viktimave të luftës së viteve 1998...