Postet nga: Mbështetja

Ministria e Kulturës lë pa mbështetje shoqatën më të vjetër të shkrimtarëve në vend 

Asnjë nga aktivitetet kulturore vjetore të Lidhjes së Shkrimtarëve të Kosovës, nuk është mbështetur financiarisht këtë vit nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sporteve.

‘Etno Fest’ shlyen obligimet, siguron mbështetje financiare për edicionin e 11-të

Edicioni i 11-të i Festivalit “Etno Fest” planifikohet të mbahet në 10-të ditët e fundit të muajit të ardhshëm në Kukaj të Prishtinës.

MKRS e mbështet me 5 mijë euro, Qendra Multimedia ia kthen mbrapsht 

Qendra Multimedia në Prishtinë nuk ka pranuar shumë prej 5 mijë euro që Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka ndarë për këtë qendrës për organizimin ...

Ministria u ndan 22 mijë euro katër trajnerëve

Ministri i Kulturës Rinisë dhe Sportit Kujtim Gashi ka nënshkruar memorandum bashkëpunimi me katër trajnerë sportivë.

Kroacia Premton Mbështetje për Kosovën Drejt Anëtarësimit në Organizata Ndërkombëtare

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka pritur në takim homologen e tij nga Kroacia, Marija Pejçinoviq – Buriq me të cilën ka diskutuar ...

Rrjeti i Grave Para Gjykatës në Mbrojtje të Jahjagës

Sot në objektin e Gjykatës Themelore në Prishtinë po shqyrtohet padia për shpifje e kunetërve të Shyhrete Berishës ndaj ish-Presidentes Atifete Jahjaga.

Sondazhi :Kosova e Para në Botë në Përkrahjen e Trump

Megjithëse mbështetja për lidershipin e SHBA ka rënë në shumicën e pjesëve të botës, sondazhi i fundit i Gallup tregon se kosovarët ...

Qeveria Mbështet Presidentin për FSK-në

Përmes një komunikatë për media të lëshuar nga Zyra e Kryeministrit, ekzekutivi i jep mbështetje nismës së Presidentit Hashim Thaçi për të formuar ...