Postet nga: mazgit

Opera ‘Goca e Kaçanikut’ shfaqet më 23 shkurt në sallën AMC në Mazgit të Obiliqit

Premiera e operës “Goca e Kaçanikut” do të shfaqet më 23.02.2024, në sallën AMC në Mazgit të Obiliqit, duke filluar nga ora 19:00.

Katër të lënduar në një aksident në fshatin Mazgit, e përfshirë një veturë e Policisë - FOTO

Katër persona kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e një aksidenti trafiku që ka ndodhur sot rreth orës 15:15 në rrugën Prishtinë – Mitrovicë, në fshatin Mazgit.

Një e vdekur dhe katër të lënduar në një aksident në fshatin Mazgit

Një grua ka mbetur e vdekur dhe katër persona të tjerë janë lënduar nga një aksident trafiku, që ka ndodhur mbrëmë rreth orës 21:45 në autostradën ...

Viktima e aksidentit në Mazgit dyshohet se u godit nga dy vetura

Një këmbësor ka mbetur i vdekur si pasojë e një aksidenti trafiku që ka ndodhur mbrëmë në fshatin Mazgit në Obiliq.

Aksident në rrugën Prishtinë-Mitrovicë, vdes një këmbësor

Një këmbësor ka vdekur pasi dyshohet se është goditur nga një automjet në rrugën Prishtinë-Mitrovicë.

Vdes 29-vjeçarja që u godit nga automjeti në Mazgit

Ka vdekur këmbësorja e cila u aksidentua sonte në rrugën nacionale Prishtinë-Mitrovicë, përkatësisht në fshatin Magzit.

Aksident në Mazgit, rrokulliset kamioni

Një kamion është aksidentuar në fshatin Mazgit të komunës së Obiliqit.

Dyshime për një mjet të dyshimtë në Mazgit, policia bllokon rrugën

Sot rreth orës 14 policia ka pranuar një informacion se në rrugën magjistrale Prishtinë- Mitrovicë, përkatësisht në fshatin Mazgit, është gjetur një mjet i dyshimtë.