Postet nga: Mauro Icardi

Icardi thotë se bëri mirë që u largua nga Interi për t’iu bashkuar Parisit

Mauro Icardi ka shkëlqyer në sezonin e tij të parë te skuadra franceze Paris Saint-Germain.

Zyrtare: Icardi futbollist i Paris Saint-Germain

Mauro Icardi edhe zyrtarisht është futbollist i Paris Saint-Germain.

PSG duhet t’i paguaj Interit 15 milionë euro shtesë nëse e shet Icardin në Juventus

Juventus dhe Inter, vazhdojnë të jenë rival të përbetuar si brenda fushës ashtu edhe jashtë saj në forma të ndryshme.

Icardi do t'i bashkohet Parisit për 60 milionë euro

Mauro Icardi do ta vazhdojë karrierën e tij si futbollist te skuadra  franceze Paris Saint-Germain.

Chelsea hynë në garë për Icardin

Chelsea është skuadra e fundit që ka hyrë në garë për sulmuesin argjentinas, Mauro Icardi.

Cassano: Icardi nuk dëshiron të luaj për Interin

Mauro Icardi është i huazuar në Paris Saint-Germain, nga Interi deri në përfundim të këtij sezoni, me të drejtë blerje për 70 milionë euro.

Interi i kërkon 180 milionë euro për Lautaron dhe Icardin

Dyshja argjentinase Lautaro Martinez dhe Mauro Icardi, priten të largohen nga Interi në këtë sezon.

Moggi: Milik është më i përshtatshëm për Juventusin se sa Icardi

Ish-drejtori sportiv i Juventusit, Luciano Moggi, ka folur për “Canale 21”, për merkaton e verës.