Postet nga: Matthew Palmer

Zyrtare: Matthew Palmer emisar amerikan për Ballkanin Perëndimor

Qeveria Amerikane ka njoftuar se ka emëruar zëvendës ndihmës sekretarin e shtetit, Matthew Palmer si përfaqësues special të SHBA-së për Ballkanin Perëndimor.

Foreign Policy: SHBA planifikon të emërojë emisar special për Ballkanin

Qeveria Amerikane planifikon që ta emërojë Matthew Palmer si të dërguar special për të punuar në rikthimin e dialogut tashmë të ndërprerë mes Kosovës dhe ...

Palmer: ShBA-ja e njeh 30 qershorin si ditën e zgjedhjeve në Shqipëri

Në mesin e tensioneve politike në Shqipëri, për datën e mbajtjes së zgjedhjeve, Shtetet e Bashkuara e kanë bërë të qartë se e njohin 30 qershorin si ...

Palmer: SHBA-ja nuk është e gatshme që të vulosë çfarëdo marrëveshjeje Kosovë- Serbi

Shtetet e Bashkuara të Amerikës e mbështesin dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, të lehtësuar nga Bashkimi Evropian, tha në një intervistë për Radion Evropa ...

Palmer: ShBA s'mund të ju ndihmojë më, duhet të punoni më shumë

Zëvendësndihmësi i Sekretarit Amerikan të Shtetit, Matthew Palmer, në ceromoninë qendrore të 20-vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë tha se qëllimi i intervenimit ishte ...

Palmer: SHBA e mbështet dialogun, duam që taksa të hiqet

Shtetet e Bashkuara e mbështesin dialogun e ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian midis Serbisë dhe Kosovës, tha zëvendësndihmësi i sekretarit amerikan të Shtetit, Mathew ...

Palmer: Rusisë i konvenon një situatë e paqëndrueshme në Ballkan

Zëvendësndihmësi i sekretarit amerikan të Shtetit, Matthew Palmer, tha se është koha që udhëheqësit në Ballkanin Perëndimor të kuptojnë rolin e tyre dhe t’...

Isa Mustafa takon Matthew Palmer: Kosova përjetë mirënjohëse ndaj SHBA-ve

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa dhe anëtarë tjerë të partisë, janë takuar me Matthew Palmer, Zëvendës Ndihmës Sekretar i shtetit të SHBA-ve dhe Colleen Hyland e ...