Postet nga: Mathew Palmer

Mesazhet e Amerikës dhe Evropës për Asociacionin në dy vizitat e fundit në Kosovë

Bashkimi Evropian dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë intensifikuar përfshirjen e tyre në procesin e dialogut Kosovë-Serbi.

Hoxhaj takon Palmer, kërkon një rol më të madh të SHBA-së në dialogun Kosovë-Serbi

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj është takuar me Zëvendës ndihmës sekretarin amerikan të shtetit, Mathey Palmer dhe ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, ...

Palmer dhe Lajçak vijnë në Kosovë për dialogun

Zëvendësndihmësi i Sekretarit amerikan të Shtetit, Matthew Palmer dhe i dërguari i posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, pritet të vijnë në ...

Palmer: Berisha abuzoi me pozitën për të pasuruar veten dhe anëtarët e familjes

Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën Matthew Palmer i tha Zërit të Amerikës se përcaktimi i figurave të huaja publikisht nga ...

Palmer: E njoh Albin Kurtin për vite të tëra, kam respekt të jashtëzakonshëm

Mathew Palmer, zëvendësndihmës Sekretari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka folur për disa çështje gjatë intervistës së tij në Debat Plus në Tv ...

Palmer: Opozita duhet të jetë besnike e të qëndrojë në sallë kur votohet presidenti

Zëvendës Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Matthew Palmer, në një intervistë për RTV Dukagjinin ka thënë se ShBA do të punojë me çdo qeveri që ...

Palmer: Mbështesim BE-në në dialogun Kosovë-Serbi, të fillojë sa më shpejt

I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, ka hezituar të përcaktojë ndonjë afat kohor sa i përket arritjes ...

Palmer: Angazhimi i SHBA në Ballkan, i pandryshuar

Departamenti amerikan i Shtetit tha se interesat e Shteteve të Bashkuara në Ballkanin Perëndimor janë të qendrueshme dhe strategjia e tyre ndaj këtyre vendeve në thelb ka mbetur ...