Postet nga: Mathew Palmer

Palmer: I takon Prishtinës dhe Beogradit të krijojnë parametrat e dialogut

Shtetet e Bashkuara nuk kanë përjashtuar mundësinë e shkëmbimit të territoreve në mes të Kosovës dhe Serbisë, shkruan revista online EUobserver, duke iu referuar një interviste ...

Haradinaj: Taksa të hiqet vetëm pasi Serbia ta njoh Kosovën shtet

Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka takuar zv.asistentin e Sekretarit të Shtetit dhe Përfaqësuesin e Posaçëm për Ballkanin Perëndimor ambasadorin, Mathew Palmer, nga Departamenti i Shtetit, ...

Palmer: Duam njohje të ndërsjellë Kosovë-Serbi

 

Palmer e Giacobbe vizitojnë Gjakovën, priten nga Ardian Gjini

Kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini është takuar me Zëvendës Ndihmës Sekretarin e Shtetit amerikan, Mathew Palmer si dhe zv. Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara, Nick Giacobbe.

Palmer sot pritet të qëndrojë në Kosovë

 

Haradinaj takon Matthew Palmerin, flasin për dialogun Kosovë- Serbi

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj është takuar sot gjatë ditës me zëvendësndihmës sekretarin e ShBA-ve, Matthew Palmer.

Daçiq e quan pozitiv takimin me Palmerin

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq deklaroi se pati një takim pozitiv me të dërguarin special të SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, duke shpresuar ...

Palmer: Krijimi i qeverisë, sfida e tanishme për Kosovën

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Matthew Palmer, Zëvendës Ndihmës Sekretar i Shtetit për çështjet e Evropës dhe Euroazisë tha se ...